Cobden Hotel Birmingham

58 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Cobden Hotel Birmingham
$$$$

Beskrivelse

Det 3 stjernede Cobden Hotel Birmingham tilbyder 174 værelser i nærheden af Edgbaston Reservoir, som ligger ca. 750 meter derfra. Den er placeret på en 2 km afstand fra Birmingham Botaniske Have.

Beliggenhed

Gæsterne vil sætte pris på nærhed til Rainbow Casino, som er 200 meter derfra. Indkvarteringen kan prale af sin beliggenhed indenfor 4 km fra Birminghams bymidte.

Hotellet ligger 20 km fra Birmingham lufthavn og 5 minutters gågang fra Hagley Rd / Portland Rd busstoppested.

Værelser

Kaffe- og tefaciliteter, et skrivebord, et fladskærms TV med satellitkanaler samt et spabadekar, separat toilet og en bruser findes på værelserne.

Mad og drikke

Der tilbydes dagligt morgenmadsbuffet. Lounge bar er et sted hvor man slapper af. Gæsterne kan nyde et måltid på Birmingham Botaniske Have og Birmingham Museum & Art Gallery i nærheden.

Fritid og erhverv

Hotellet tilbyder en swimmingpool. Denne hotel har et træningscenter.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 14:00-23:59
indtil 11:00
Faciliteter
Offentlig parkering er mulig på stedet gratis.
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Morgenmad
Du kan starte din dag med en buffet morgenmad, som koster GBP 8.50 pr. person pr. dag. 
Børn & ekstra senge
Der tilbydes ikke børnesenge på værelset. 
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Bygning
Renoveringsår:2009
Antal etager:6
Antal værelser:174
Tidligere navn
Quality Hotel Birmingham
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!
Der er desværre i øjeblikket ingen ledige værelser på dette hotel. Se venligst hoteller i nærheden.

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Parkering
Bagageopbevaring
24-timers service
TV

Fladskærms TV

Køkenfaciliteter

Kedel

Udsigt fra værelset

  • Udsigt over Haven

Værelsesfaciliteter

  • Dagligstue
  • Te- og kaffefaciliteter

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler

Køkken

  • Kedel

Medier

  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur

Værelsesindretning

  • Tæppebelagt gulv
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Cobden Hotel Birmingham

💵 Laveste værelsespris <br /> 351 DKK
📏 Afstand til centrum 3.4 km
🗺️ Beliggenhedsvurdering 8.8
✈️ Afstand til lufthavn 18.5 km
🧳 Nærmeste lufthavn Birmingham Lufthavn, BHX

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
166 Hagley Road, Birmingham, Storbritannien, B16 9NZ
Se på kort
166 Hagley Road, Birmingham, Storbritannien, B16 9NZ
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Kasino
Genting Casino Edgbaston
1.1 km
Restaurant
Fiesta del Asado
10 m
Restaurant
The Garden House
70 m
Restaurant
Beefeater
10 m
Restaurant
Cobden Restaurant & Bar
180 m
Restaurant
TGI Fridays
1.1 km
Restaurant
Ask Italian
1.1 km
Restaurant
Hallmark Grill
40 m
Restaurant
Genting Casino Edgbaston
1.1 km
Restaurant
The Raha Cafe
2.3 km

Anmeldelser om Cobden Hotel Birmingham

6.6 /10
Godt
2531 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Cobden Hotel Birmingham

Er der nogen turistattraktioner i nærheden af det 3-stjernede Cobden Hotel Birmingham?
Birmingham Botaniske Have samt Birmingham Museum & Art Gallery er blandt de bedst bedømte steder, der er tilgængelige henholdsvis 10 og 15 minutters kørsel fra det 3-stjernede Cobden Hotel Birmingham.
Hvad er den nærmeste lufthavn til et Cobden Hotel Birmingham hotel?
Den nærmeste lufthavn til et Cobden Hotel Birmingham hotel er lufthavnen Birmingham (20 km), og den kan nås med en 32-minutters biltur.
Kan vi parkere vores bil på det Cobden Hotel Birmingham?
Ja, du kan efterlade din bil i en parkeringsplads på stedet på det Cobden Hotel Birmingham
Hvad er de anbefalede spisemuligheder under opholdet på Cobden Hotel Birmingham hotel?
Gæster på Cobden Hotel Birmingham hotel kan spise lige uden for hotellet til en højt vurderet-8/10 ifølge gæsternes anmeldelser-bar Beefeater tilbyder britisk køkken.
Hvad er bookingpriserne på hotellet?
Prisen for et værelse i hotellet starter ved 55£.
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige i det 3-stjernede Cobden Hotel Birmingham hotel?
Betalingsmetoder i det 3-stjernede Cobden Hotel Birmingham hotel inkluderer:
  • Solo
  • iDeal
Hvilken slags værelser tilbyder et Cobden Hotel Birmingham?
Et Cobden Hotel Birmingham tilbyder sådanne typer værelser som Tre mands værelse Superior, Værelse Standard med en queensize-seng og Værelse Superior med en queensize-seng.
Hvilke faciliteter er inkluderet i værelserne på det Cobden Hotel Birmingham hotel?
Hvert værelse på det Cobden Hotel Birmingham hotel inkluderer et fladskærms TV med satellitkanaler og tv med mange kanaler til gæsternes underholdning.
Tilbydes der rengøring på det 3-stjernede Cobden Hotel Birmingham?
Ja, det 3-stjernede Cobden Hotel Birmingham har tøjvask, tøjrens og husholdningsservice.
Er der en swimmingpool i det 3-stjernede Cobden Hotel Birmingham hotel?
Ja, du vil finde en indendørs pool på det 3-stjernede Cobden Hotel Birmingham hotel.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse